Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Vynas patiekalų gaminime

2011-01-03 15:57:27
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Vynas patiekalų gaminime

Lietuva nėra vyno šalis. Čia prastos sąlygos augti vynuogėms, maža vyno vartojimo kultūra ir dėl to beveik nėra vietinių įsisenėjusių tradicijų, kaip panaudoti vyną maisto ruošime. Tikėkimės, kad su laiku dar bus atrastos lietuviškojo vaisių ir uogų vyno panaudojimo kulinarijoje ir konditerijoje galimybės. Pasiūlysime Jums susipažinti su pagrindinėmis taisyklėmis, kaip panaudoti vyną maisto ruošime. Yra tūkstančiai būdų, kaip naudoti vyną. Mes apsistosime ties principais. Naudojantis šiomis taisyklėmis, vyno pritaikymas virs nepigiu malonumu, jei naudosite brangius vakarietiškus vynus, o jei rasite pigesnius, bet ne ką prastesnius kitų šalių vynus, pasidarysite sau didelę šventę.

Pagrindinės vyno naudojimo maisto ruošime taisyklės:

  • Nenaudokite maistui tokio vyno, kurio jūs negertumėte.
  • Nepilkite vyno, pačioje patiekalo ruošimo pabaigoje, nes jaustie nemalonų alkoholio skonį. Alkoholis turi išgaruoti, išskyrus atvejus, kai gaminate chereso triufelius.
  • Neperdozuokite, nes papildoma taurė gali sugadinti visą skonį. Geriau įpilkite nedaug ir žinosite, ar kitam kartui reikės daugiau. Vyno pritaikymas – tai savotiškas menas.
  • Neturėdami po ranka vyno, tinkamo maisto gaminimui, pasidarykite vyno koncentratą: užvirinkite vyno likučius keptuvėje ir virkite tol, kol vyno liks tik pusė, o tuomet supilkite vyną į formeles ir užšaldykite šaldiklyje. Kubeliai gali būti laikomi kameroje neribotą laiką.
  • Šliūkštelkite šiek tiek vyno į sriubą. Nepakenks. Taip patys atrasite įdomių skonių.
  • Troškinimui tinka jauni, geros kokybės raudonieji, ypač iš Blauburgunder vynuogių ir Chianti vynai. Jaunas vynas geriau nei senas, nes jaunas vynas turi daugiau stiprumo ir energijos. Netinka vynai su taninų gausa. Daug taninų turintis vynas su medienos prieskoniais suteiks padažams agresyvumo, nes koncentruosis tam tikros karčiosios medžiagos. Valgis troškinamas su vynu, kuris bus pateikiamas prie patiekalo.
  • Marinavimu dera rūgštūs, stiprūs ir aromatingi vynai. Iš baltųjų tiks Chardonnay ir Riesling.
  • Verdant valgį, vyno rūgštis išlieka ir net sustiprėja. Nepridėkite rūgščių daržovių arba vaisių.
  • Cheresas, Portas, Marsala ir kiti labiau tinka padažams, o ne virimui ar troškinimui.
  • Padažai su vynu bus švelnesni, jei į juos įpilsite keptos veršienos, paukštienos arba žuvies sultinio.

Padažą su vynu sutirština miltai arba kukurūzų krakmolas.

Vyno rūšys patiekaluose

Baltieji sausi vynai: jie gali būti puikūs pagrindai vėžiagyvių padažams, išskyrus Charrdonnay, Sauvignon ir itališkus bei ispaniškus modernius baltuosius. Balti vynai tinka virti moliuskus, krabus ir žuvį.

Raudonieji vynai: Marinatui pasirinkite vyną, kuris turi daug taninų ir yra intensyvios spalvos bei skonio. Rioja ir Burgundy vynai tam mažiau tiks, o itališki Barbera, australietiški Shiraz, kalifornietiški Zinfandel, prancūziški Corbieres, Minervois, Cahors bei portugališki Douro bus tiesiog idealu. Lietuvoje tam tiktų gruziniški Saperavi ir sunkūs bulgariški Cabernet Sauvignon. Tokio tipo vynai gali būti naudojami ir padažams, kuriems naudojami riebalai ar skystis, likęs po mėsos kepimo ant keptuvės.

Bordeaux ir Burgundy vynai tinka virti juose mėsą, kuri švelniai suminkštės. Jei tokie vynai bus jau nusivadėję, jie tiks tiesiog užpilti šviežioms braškėms. Raudoname vyne galite puikiai troškinti vaisius, pridėdami cukraus. Kriaušės yra geriausiai žinomas pavyzdys.

Skanaus!

Komentarai0

Panašūs straipsniai

Prieskonių naudojimas
Prieskonių naudojimas

Visi naudojame prieskonius, kad suteiktumėme maistui norimą skonį ir aromatą. Tokiu būdu, mes galime keisti įvairių patiekalų skonį. Kol nebuvo išrasti šaldytuvai, prieskoniais maistą apsaugodavo nuo žalingų bakterijų dauginimosi. Tam tikri prieskoniai, kurie buvo naudojami senovėje gydymo tikslais, iki šiol tebenaudojami farmacijoje.

Kas gali konkuruoti su alyvuogių aliejumi?
Kas gali konkuruoti su alyvuogių aliejumi?

Yra patiekalų, kurie be aliejaus būtų neskanūs, o kartais ir visai nenaudingi. Pavyzdžiui, be jo organizmas nepasisavina riebaluose tirpstančių vitaminų A, D, E ir K. Taigi, gerdami šviežiai spaustas morkų sultis visada įsilašinkite į stiklinę lašelį aliejaus. Apie alyvuogių aliejaus vertingąsias savybes žinome daug, tačiau apie kitų aliejų - vargu. Taigi, ar yra kas gali konkuruoti su šiuo produktu?

Žolelių auginimas namuose
Žolelių auginimas namuose

Jei norite šviežiais žalumynais gardinti patiekalus, nebūtina laukti daržų sezono pradžios. Daugelį jų galima išauginti ir virtuvėje ant palangės. Geriausiai auga krapai, baltoji garstyčia, salotos, špinatai, svogūnai bei sėjamoji pipirinė. Atidesnės priežiūros reikalauja bazilikas, dašis, mairūnas, mėta, rozmarinas ir čiobreliai.

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Žalios ropės bus mažiau kartokos, jei prieš vartojimą jas apipilsite karštu vandeniu.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Bulvės keptos folijoje Kepta vištiena su ryžiais Mielinė plonapadės picos tešla Troškintos kiaulienos kepenėlės Įdaryti makaronų vamzdeliai Kiaulienos nugarinė su sūriu
Reklama
Prisijunk prie mūsų!