Spice.lt

Malonesnis laikas virtuvėje – ar tai realu?

Malonesnis laikas virtuvėje – ar tai  realu?

Žmones būtų galima suskirstyti į dvi stovyklas – vieni dievina gaminimą ir laiką, praleistą virtuvėje, o kiti bando išvengti šios namų erdvės kaip galima dažniau. Tačiau kodėl šiai grupei žmonių virtuvė yra tokia nemaloni vieta būti? Atsakymas gana paprastas. Kadangi būtent virtuvė dažnai yra pilna šurmulio ir joje vyrauja didelė netvarka, visa tai kai kuriems žmonėms sukelia nemalonias emocijas, tokias kaip stresą ar nusivylimą. Laimei, egzistuoja būdų, kaip būtų galima šią būseną pakeisti ir laiką virtuvėje paversti daug malonesniu. Įdomu? Tuomet šis straipsnis kaip tik jums!


Susitvarkykite virtuvės erdvę


Gaminti tvarkingoje ir gerai organizuotoje virtuvėje daugeliui yra tikrų tikriausias džiaugsmas. Deja, tokių progų pasitaiko gana retai ir dažniau tenka susidurti su chaotiška virtuvės erdve. Didelė netvarka virtuvėje gali sukelti net streso hormono kortizolio šuolį, dėl ko tokiais atvejais žmogus jaučiasi įsitempęs ir nervingas. Kad viso to būtų galima išvengti, rekomenduojama kartą savaitėje skirti šiek tiek laiko tvarkai ir sutvarkyti visus virtuvėje esančius paviršius, pašalinant nuo jų nereikalingus daiktus, bei peržiūrėti spintelių ir šaldytuvo turinį. Be to, jog švarioje virtuvėje yra tiesiog malonu būti, dar ji gali užkirsti kelią greitam maisto gedimui, prailginti virtuvės prietaisų tarnavimo laiką bei apsaugoti patį jus. Dėl šios priežasties kiekvieną kartą po gaminimo nuvalykite virtuvės stalviršius specialiu valikliu, kuris sunaikintų visus ant jų esančius mikrobus, bakterijas. Taip pat iš karto pašalinkite visus maisto likučius, kadangi tuomet išsiliejęs maistas nespės įsisenėti ir bus galima jį lengvai nuvalyti.


Turėkite visus reikiamus įrankius ir prietaisus


Visų reikiamų virtuvės prietaisų ir įrankių turėjimas užtikrina ne tik efektyvumą gaminant, bet ir saugumą. Pavyzdžiui, vienas dažniausiai naudojamų virtuvės įrankių yra peilis, todėl itin svarbu turėti kokybišką ir tvirtą įrankį, su kuriuo lengvai atpjausite jums reikiamą produktą. Toks įrankis bus daug saugesnis nei nepagaląstas ir lengvai sulūžti galintis peilis, kurį norint tinkamai panaudoti reikia įdėti nemažai papildomos jėgos. Prie viso to, nepamirškite ir prietaisų ar įrenginių, kurie padėtų jums patogiau ir per trumpesnį laiką paruošti maistą. Vienas tokių galėtų būti daugiafunkcinis puodas, kuriame galima virti, kepti, troškinti ar  skrudinti bet kokį pasirinktą maistą. Viskas, ką reikia padaryti, tiesiog nustatyti norimą programą, o visą likusį darbą puodas padarys už jus.


Susikurkite patinkančią atmosferą


Ne paslaptis, jog atitinkama atmosfera gali paveikti mūsų nuotaiką ir būtent nuo jos priklauso, ar norėsime grįžti į tą pačią vietą, ar jos mieliau vengsime. Todėl, jei jums niekada nepatiko jūsų virtuvė ar tiesiog pavargote nuo to pačio vaizdo, imkitės veiksmų! Pertvarkykite virtuvę taip, jog ji tiktų jūsų asmenybei. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, galite perdažyti ją mėgstamais atspalviais, įrengti reguliuojamą apšvietimą ar papildyti ją naujausiomis technologijomis. Trumpai tariant, darykite viską, ką galite, kad paverstumėte virtuvę sau miela erdve. Leiskite pasireikšti fantazijai ir pridėkite norimų sienų dekoro elementų ar pasirūpinkite unikaliais šviestuvais. Svarbiausia, jog galutinis rezultatas jus džiugintų ir virtuvėje norėtųsi praleisti kur kas daugiau laiko nei prieš tai.


Pasirūpinkite daiktais, kurie jums keltų džiaugsmą


Galbūt visuomet svajojote apie tam tikrą daiktą, kuris itin tiktų virtuvėje? Dabar yra kaip tik ta proga, kada galima vieną tokių įsigyti. Tarkime, jei labai mėgstate kavą, pagalvokite apie kavos aparato pirkimą. Toks įrenginys suteiks jums nepaprastai daug džiaugsmo, o pastačius jį virtuvėje, be jokios abejonės, kils vis daugiau ir daugiau noro joje apsilankyti. Virtuvė – nebūtinai yra vieta, kurioje reikia sunkiai plušti. Susiekite šią erdvę su maloniomis, pasimėgavimo akimirkomis ir nė nepastebėsite, kaip greitai prie jos priprasite bei net pamilsite. Jei susigundėte galimybe dėl šio tikslo įsigyti kaip tik vieną tokių kavos aparatų, didelį jų pasirinkimą galite rasti, paspaudę šią nuorodą – www.varle.lt/kavos-aparatai.


Auginkite žalumynus


Įrodyta, jog įvairių žalumynų auginimas patalpose sumažina stresą, pakelia nuotaiką bei pagerina jūsų pažinimo funkciją. Turėdami tai omenyje, susikurkite mažą norimų prieskoninių žolelių ar kitų augalų „sodą“ tiesiog savo virtuvėje. Juos galite auginti atskiruose indeliuose, vazonėliuose ar loveliuose, pastatytuose ant palangės ar bet kur kitur, kur jie gautų pakankamai saulės šviesos. Tokiu būdu savo virtuvėje turėsite tiek nuotaiką pakeliantį, tiek stresą malšinantį vaistą, kuris ne tik papuoš šią namų erdvę, bet ir suteiks jūsų patiekalams sodraus skonio bei aromato.