Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Šv. Valentino dienos simboliai ir burtai

2015-02-08 22:09:52
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Šv. Valentino dienos simboliai ir burtai

Vasario 14-toji - šv. Valentino diena
 
Šią dieną žmonės visame pasaulyje savo mylimiesiems siunčia romantiškus atvirukus bei dovanėles. Ant atvirukų siuntėjo vardas dažniausiai neužrašomas, nes jie skirti tik slaptai meilei. Paprastai atvirukuose vyrauja rožinė spalva, piešiamos širdys, rožės, amūrai, angeliukai ir pan. Į atvirukus rašomos eilės, sentencijos ir įvairūs aforizmai.
 
Nors vasario 14-oji vadinama įsimylėjėlių ir porelių diena, būtent šią dieną turime puikią progą nustebinti mylimą žmogų miela smulkmena, nuoširdžiu rūpinimusi ar iš širdies pagamintu patiekalu.

Šv. Valentino dienos simboliai

Įprastas meilės simbolis, ypač dažnai sutinkamas Valentino dieną yra širdis. Širdies formos saldumynai, dėžutės, žvakės ir atvirutės. Šokoladinės, popierinės, medžiaginės, papuošiančios įvairiausius daiktus ir net drabužius, širdys. Pripažintu meilės simboliu širdis - matyt, tai lėmė jos plazdėjimas, pamačius mylimąjį.

Gėlės Valentino tradicijos dalimi tapo XVII amžiuje, kai Prancūzijos karaliaus Henriko IV duktė surengė puotą Šv. Valentino garbei. Jos metu visos damos gavo po nuostabią gėlių puokštę iš vyriškio, kurį pasirinko savo Valentinu. Taip Italijoje, Prancūzijoje ir Anglijoje gėlių bei meilės raštelių siuntimas tapo tradicija.

Kitas neatsiejamas meilės įvaizdis - angeliukas, padaužiškai laidantis meilės strėlytes. Kupidonas į mūsų kultūrą ateina iš senovės graikų mitų ir legendų. Antikinėje Graikijoje jis buvo vadinamas Erosu. Tai graikų meilės deivės Afroditės sūnus. Daug graikų kultūros elementų perėmę romėnai meilės deivę pavadino Venera, o jos sūnų - Kupidonu. Kupidonas - motinos, meilės deivės pasiuntinys, kurio strėlė sužeidžia ir priverčia pamilti net ir pačią šalčiausią širdį.

Šv. Valentino dienos pranašystės

Valentino dienos pranašystės susiję su paukščiais. Žmonės tikėjo, kad šią dieną moteris, pamačiusi skrendančią liepsnelę, ištekės už jūreivio; žvirblį – už varguolio, bet bus labai labai laiminga; jei išvys kikilį - ištekės už turtingo žmogaus.

  • Sugalvokite penkis-šešis vaikinų/merginų vardus, su kuriais norėtumėte susituokti. Tarkite juos iš eilės, tuo pat metu sukite obuolio kotelį tol, kol kotelis atsiskirs. Jūs susituoksite su žmogumi, kurio vardą kaip tik tarėte tuo metu.
  • Jei perpjausite obuolį per pusę ir suskaičiuosite sėklas, sužinosite, kiek vaikų ateityje turėsite.
  • Pirmas vaikino/merginos vardas, kurį išgirsite arba perskaitysite laikraštyje šv. Valentino dieną, bus vardas žmogaus, su kuriuo ateityje susituoksite.
  • Jei Valentino dieną išvysite voveraitę, tai reiškia, kad ištekėsite už šykštaus žmogaus, kuris rūpinsis tik pinigų kaupimu.
  • Jei išvysite kikilį, ištekėsite už turtingo žmogaus.
  • Jei šią dieną pamatysite pulką balandžių – Jūsų vedybos bus taikios ir laimingos.
  • Jei rasite ant kelio pirštinę, Jūsų mylimasis bus tas, kuris kuriam priklauso antra pirštinė.
Komentarai0

Panašūs straipsniai

Su Naujaisiais Metais!
Su Naujaisiais Metais!

Iš nuoširdumo ir gerų žodžių iškepkime didelį Naujametinį pyragą, kad jis švelniai kvepėtų laime, o kiekvienas, gavęs po šiltą jo riekę, kitiems metams gautų daug šilimos, meilės, pasitikėjimo, energijos, tikrų draugų ir kūribingų receptų! Būkite laimingi!

Šventinis Kalėdų stalas atkeliauja į Jūsų namus
Šventinis Kalėdų stalas atkeliauja į Jūsų namus

Kalėdos jau ne už kalnų!
Tai nuostabiausias metas, kada daugiau dėmesio ir laiko skiriame namams, savo artimiesiems bei stengemės juos nudžiuginti ypatingomis dovanomis.
Tai santarvės, sielos ramybės ir ,be abejo, dovanų metas.

Įdomūs faktai apie prieskonius
Įdomūs faktai apie prieskonius

Viduramžiais už muskato riešutų vagystę nukirsdavo ranką, o už šafranų „klastojimą“ grėsė mirties bausmė. Nesistebėkite – prieskonių kainos tais laikasi buvo daug didesnės nei šiandien (pavyzdžiui, 100 g muskato riešutų kainavo tiek pat, kiek 6 jaučiai).

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Šaldytuve kiaušinius reikia laikyti smaigaliais žemyn.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Česnakinis padažas kebabams Pievagrybių žiedinių kopūstų troškinys Mėsos troškinys su daržovėmis Naminių vynuogių kompotas žiemai Kugelis su cukinija Nugarinės šašlykas
Reklama
Prisijunk prie mūsų!